Łomża atrakcje – co warto zobaczyć?

Łomża atrakcje

Łomża, miasto położone w północno-wschodniej Polsce, to miejsce o bogatej historii i kulturze, oferujące wiele atrakcji turystycznych zarówno w samym mieście, jak i w jego okolicach. Oto niektóre z najważniejszych miejsc, które warto odwiedzić:

Atrakcje w Łomży

Katedra św. Michała Archanioła – Jest to jedna z najstarszych świątyń w regionie, wzniesiona w XV wieku. Katedra zachwyca swoją gotycką architekturą oraz pięknymi witrażami. Warto zwrócić uwagę na ołtarz główny i liczne zabytkowe elementy wnętrza.

Rynek starego miasta – centrum historycznej Łomży, które zachowało swój układ urbanistyczny z czasów średniowiecza. Wokół rynku znajdują się zabytkowe kamienice, a także liczne kawiarnie i restauracje, gdzie można spróbować lokalnych specjałów.

Atrakcje w okolicach Łomży

Narwiański Park Narodowy: Park ten obejmuje rozległe tereny bagienne i mokradła wzdłuż rzeki Narwi. To raj dla miłośników przyrody, zwłaszcza ornitologów, gdyż można tu obserwować liczne gatunki ptaków wodnych. Park oferuje liczne szlaki piesze i rowerowe, a także możliwość spływów kajakowych.

Zamek w Tykocinie – Położony niedaleko Łomży zamek w Tykocinie to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji szlacheckich w Polsce. Zamek oferuje zwiedzanie z przewodnikiem, który przybliża historię tego miejsca. W zamku odbywają się również liczne imprezy kulturalne i historyczne.

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie – Skansen prezentuje tradycyjne budownictwo i kulturę Kurpiów, jednego z najbardziej charakterystycznych grup etnograficznych w Polsce. Można tu zobaczyć chaty, młyny, kuźnie oraz inne obiekty, które odzwierciedlają życie codzienne mieszkańców tych terenów w XIX i na początku XX wieku.

Forty w Piątnicy – System fortów obronnych zbudowanych w XIX wieku, które miały chronić przed ewentualnym atakiem ze wschodu. Dziś forty są atrakcją turystyczną, gdzie można poznać historię obronności regionu oraz zobaczyć zachowane elementy fortyfikacji.

Jeśli preferujesz trochę adrenaliny polecamy paintballa znajdującego się niedaleko Łomży:

Skontaktuj się z nami już teraz: Zarezerwuj Paintball